Káva Praha facebook

Káva Praha

Aktuální zprávy

AKCE VERGNANO - KE 3 KG OBJEDNANÉ KÁVY VERGNANO HRNEK ZDARMA.

 

RYCHLÁ TELEFONICKÁ OBJEDNÁVKA

 

603 460 828  

 

 

 

 

MESSENGER

EXPRESNÍ DODÁNÍ PO PRAZE DO 90 MINUT

 

 

 

 

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU A ZÍSKEJTE SLEVU NA NÁKUP KÁVY VE VÝŠI 5%

 

 

 

DOPRAVNÉ

DPD 79 Kč

(S dobírkou 99 Kč)

 

 

 

 

DOPRAVA NAD 2000,- ZDARMA

 

 

 

 

MOŽNOST VYZVEDNUTÍ ZBOŽÍ PROSTŘEDNICTVÍM HEURÉKA POINT, ZÁSILKOVNA  

 

Vergnano Espresso Bar zrnková káva 1kg


Zrnková káva Vergnano Espresso je pravá italská směs, voňavá a s plným tělem.

Vánoční nabídka: Ke 3 kg Vergnano si do poznámky napište "hrnek zdarma" a my vás rádi obdarujeme.

Více detailů

Akce!
346,00 Kč s DPH

469,00 Kč s DPH

008-000131

Dostupnost: skladem na prodejně


Vergnano Espresso Bar - je jedinečná, autentická italská směs kávy s dokonalou rovnováhou mezi směsí Arabica a Robusta. Konečným výsledkem je káva s plným tělem a hustou pěnou.

 

Vergnano Espresso Bar je výběrová směs, která obsahuje 80% kávy odrůdy Arabica a 20% Robusty. Balení zrnkové kávy Vergnano je určeno náročným klientům, pro které je čerstvě namletá a připravená káva skutečným zážitkem. Kvalita kávy je zaručená, Vergnano s největší starostlivostí vybírá tu nejlepší kávu a podrobně kontroluje každé jedno zrnko.  

Hodnocení:

 

  • ***     středně silná káva
  • ****   krásná pěna
  • ****   vhodná jako káva ranní
  • ****   výborná jako capuccino, Latte Macchiato nebo espresso       

 

Caffé Vergnano má již dlouholetou tradici na trhu a to od roku 1882, kdy Domenico Vergnano otevřel obchod s potravinářským zbožím v městečku Chieri u italského Torina. V obchodě se brzy začal zabývat prodejem a pražením kávy. Toto odhodlání bylo poháněné odvážnými rozhodnutími a zakoupením první kávové plantáže v Keni. Od začátku se Vergnano orientovalo na výběr nejcennějších druhů káv, ty které jen rostou v jistých nadmořských výškách, ve zvláštních klimatech země bohaté na minerální soli, které jsou ve středozemních amerických zemích jako jsou Haiti, Salvador, Costa Rica, San Domingo, Guatemala a později také Kenya a Brazílie. Sledování kvality ve skutečnosti začíná již před začátkem růstu rostliny a to používáním přírodního kompostu u kávových farem, které produkují pro Vergnano, protože to je jediná metoda, která povoluje kultivaci chutných zrnek kávy.      

 

 

Kávosloví

 

Ristretto Pouhých cca 20 mililitrů emulze ze 6 až 7 gramů kávy, to je podle znalců ideál. Pěna musí být hustá a krémová, káva nesmí chutnat spálenou hořkostí.

 

Espresso Sedm gramů kávy na porci 20 až 30 ml, to je mezinárodní standard pro espreso.

 

Espresso lungo - espresso dolité horkou vodou na až 120 ml.

 

Cappuccino - espresso s našlehaným mlékem a mléčnou pěnou. Nejdříve se šlehá mléko, na ně se nalije káva, nebo se naopak nalévá mléko do espresa. Mléčná pěna tvoří vrstvu 1 až 2 cm. Teplota mléka je max. 70 °C.

 

Caffé latte - do vysoké štíhlé sklenice (90 ml) patří malé espreso (30 ml) a dvě třetiny teplého mléka s trochou pěny.

 

Macchiatto - klasické espreso zakápnuté mléčnou pěnou.

 

Vídeňská káva - káva se šlehačkou, může být turecká i překapávaná.

 

Ledová káva, frappé - vychlazené espresso se šejkruje nebo šlehá s ledem, cukrem a mlékem, až se vytvoří pěna. Možno vylepšit zmrzlinou, šlehačkou a posypat skořicí či kakaem.

 

Melange - kapucín, brauner, v německy mluvících zemích se tak označují kávy s podílem mléka; u melange je to 1:1, u ostatních méně mléka.

 

Irská, alžírská káva - espreso s whisky či koňakem. Italové se však řídí slovy: "Proč škodit dobré whisky nebo koňaku, když tím uškodíte dobré kávě?"

Od Komentář
2011-08-10 Jan S. Vynikající a velmi kvalitní směs! Pro ty, kteří ocení trochu silnější kávu je tato směs to pravé. Káva je jemně čokoládová a plná chuti, ideální pro vytvoření příjemně krémové kávy.
2011-07-27 Petr . Výborná káva v automatickém kávovaru, v dobrém slova smyslu univerzální: dobré presso i laté/kapučíno. Plná chut a krásná pěna. U nás doma číslo jedna.
2011-07-27 Petr . Výborná káva v automatickém kávovaru, v dobrém slova smyslu univerzální: dobré presso i laté/kapučíno. Plná chut a krásná pěna. U nás doma číslo jedna.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživaté.